Придружете ни се во заедничката борба!

За да издејствуваме Министерството за животна средина да донесе нов Правилник за биоразградливост кој навистина ќе ја штити животната средина. Придружете ни се, за да ја подигнеме свеста во јавноста дека се може без пластични кеси. Придружете ни се, за да ја продолжиме со здружени сили борбата против растечкото загадување од сите видови еднократна пластика.

Факт: 5 илјади тони пластични кеси се произведени во Македонија во 2020 година. Тоа е по 14 тони пластични кеси дневно!

#СтопЗаПластичниКеси

Календар
October 2021
M T W T F S S
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031